Euroopa Vähipatsientide Koalitsioon (ECPC) algatas uuringu „ELi liikmesriikide vastuse kaardistamine seoses COVID-19 pandeemia ja vähiga”, et jälgida vähipatsientide, vähi üleelanute või vähipatsientide hooldajate kogemusi igal pool ELis. Palume teil uuringus osaleda ja jagada oma kogemusi. Uuring on avatud kuni 15. septembrini 2020.

Uuring on saadaval kõikides ELi keeltes. Kui klõpsate siin, suunatakse teid otse uuringu lehele, kus saate ekraani paremas ülaservas valida eelistatud keele (vt allolev pilt).


Mis on uuringu eesmärk?

Põhimõtteliselt tahame kaardistada COVID-19 mõju vähipatsientidele ja nende ravile igal pool Euroopas. See teave annab meile põhjaliku ja ulatusliku ülevaate sellest, kuidas pandeemia on mõjutanud vähipatsiente ja võimaldab meil vähipatsientide elu jätkuvalt toetada sellisel enneolematul ajal nagu praegune pandeemia. Selle teabe abil saame:

• esitada nõudmisi poliitikaloojatele ning nõuda vähipatsientidele kvaliteetset ja võrdset juurdepääsu ravile kõikides riikides ja tingimustes;

• näha, kuidas häired tervishoiuteenuste osutamisel on seotud halvenenud ravitulemustega ja suurenenud suremusega tuleval aastal;
• näha ette / tuvastada uusi teemasid seoses propageerimise, poliitika ja uurimistegevusega.

Käitleme teavet, mis te meile annate, range konfidentsiaalsusega: seda analüüsitakse statistiliselt ja teie anonüümsust täielikult austades.

Kui palju aega see võtab?

Uuringule vastamine võtab 15 minutit.

Ma vastasin uuringule, kuidas saan veel aidata?

Täname teid uuringus osalemise eest. Kui soovite meid veel aidata, siis võite jagada seda uuringut sotsiaalmeedias või säutsuda edasi meie uuringuga seotud postitusi Twitteris. Palun jagage seda ka oma sõpradega ja sugulastega, soovime saada laia valimi vähipatsientidest, kes saavad ravi COVID-19 ajal ja mida rohkem inimesi, seda parem. Valige ekraani paremas servas olevas rippmenüüs leiduvate tõlgete seast oma keel ja levitage uuringut oma eelisatud keeles. Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust veebisaidil paulina.gono@ecpc.org. Täname teid ette uuringus osalemise ja selle levitamise eest ning ootame teie vastuseid.

Kes on uuringu heaks kiitnud?

Uuringu vaatasid läbi ECPC teaduskomisjoni liikmed Dr. Claudia Allemani, Londoni hügieeni- ja troopilise meditsiini kooli vähi üleelanute rühma vähiepidemioloogia kaasprofessor, ja Prof. Mark Lawler, Belfasti kuninganna ülikooli meditsiini, tervishoiu ja bioteaduste teaduskonna vähigenoomika translatiivsete teadusuuringute juhataja. Samuti tunnustame järgmisi panustajaid: Dr. Frances Drummond, organisatsiooni Breakthrough Cancer Research teadlane ja Dr. Isabelle Soerjomataram, Rahvusvahelise vähiuurimiskeskuse (IARC) vähi jälgimise osakonna asejuhataja.

Teave Euroopa Vähipatsientide Koalitsiooni kohta

Euroopa Vähipatsientide Koalitsioon (ECPC) on Euroopa vähipatsientide hääl. Enam kui 450 liikmega ECPC on Euroopa suurim vähipatsientide katusühing, mis hõlmab kõiki 28 liikmesriiki ja paljusid teisi Euroopa ja muid riike. ECPC esindab patsiente, kes kannatavad igat tüüpi vähkhaiguste all, alates kõige haruldasematest kuni kõige tavalisemateni.