Eiropas Vēža pacientu koalīcija (European Cancer Patient Coalition — ECPC) rīkoja aptauju “ES dalībvalstu reakcijas uz Covid-19 pandēmiju un vēzi apzināšana”, lai pārraudzītu vēža pacientu, vēzi pārdzīvojušo personu un vēža slimnieku aprūpētāju pieredzi visās ES daļās. Lūdzu, piedalieties un pastāstiet mums par savu pieredzi!

Aptauja ir pieejama visās ES valodās. Noklikšķinot šeit, tiks atvērta aptauja, kur varat atlasīt vēlamo valodu ekrāna augšējā labajā stūrī (skat. attēlu tālāk).

 

Kāds ir aptaujas nolūks?

Mēs vēlamies apzināt, kā Covid-19 ietekmēja vēža pacientus un to terapiju visā Eiropā. Šī informācija mums nodrošinās padziļinātu un plašu pārskatu par to, kā šīs pandēmijas laikā ietekmēti vēža pacienti, un mēs varēsim turpināt atvieglot vēža pacientu dzīvi iepriekš nepieredzētos brīžos, piemēram, pašreizējās pandēmijas laikā. Mēs varam izmantot šo informāciju, lai:

• vērstos pie politikas veidotājiem un pieprasītu kvalitatīvu un līdzvērtīgi pieejamu terapiju vēža pacientiem visās valstīs visos apstākļos;
• noskaidrotu, kā veselības aprūpes pārtraukumi korelē ar pasliktinātiem terapijas rezultātiem un palielinātu nāves gadījumu skaitu nākamajā gadā;
• prognozētu/identificētu jaunus aizstāvības, politikas un pētījumu tematus.

Informācija, kuru mums uzticēsit, tiks apstrādāta stingri konfidenciāli: tiks veikta tās statistiskā analīze, pilnībā cienot jūsu anonimitāti.

Cik ilgs laiks nepieciešams?

Lai aizpildītu aptauju, nepieciešamas 15 minūtes.

Es aizpildīju aptauju; kā vēl varu palīdzēt?

Paldies, ka aizpildījāt aptauju! Varat palīdzēt mums izplatīt to tālāk, kopīgojot aptauju sociālajos tīklos vai retvītojot mūsu aptaujas ziņas platformā Twitter. Nosūtiet ziņu arī saviem draugiem un radiniekiem; mums nepieciešams plašs vēža pacientu klāsts, kuri saņēma terapiju Covid-19 laikā, tāpēc vēlamies sasniegt iespējami daudz cilvēku. Aicinām jūs izvēlēties savu valodu no pieejamajiem tulkojumiem nolaižamajā izvēlnē ekrāna labajā pusē un izplatīt aptauju jūsu vēlamajā valodā. Ja jums rodas jautājumi, sazinieties ar paulina.gono@ecpc.org. Jau iepriekš pateicamies par jūsu dalību un aptaujas izplatīšanu un gaidām jūsu atbildes.

Kurš apstiprinājis šo aptauju?

Aptauju pārskatīja ECPC Zinātniskās komitejas biedri Dr. Klaudija Allemani (Claudia Allemani), vēža epidemioloģijas asociētā profesore Londonas Higiēnas un tropu medicīnas skolas (London School of Hygiene and Tropical Medicine) vēža izdzīvošanas grupā, un Prof. Marks Lolers (Mark Lawler), Belfāstas Karalienes universitātes (Queen’s University Belfast) Medicīnas, veselības un dabaszinātņu fakultātes Praktiskās vēža genomikas nodaļas priekšsēdētājs. Pateicamies arī par darbu, ko ieguldīja Dr. Frānsesa Dramonda (Frances Drummond), pētnieciskā darbiniece organizācijā Breakthrough Cancer Research (Novatoriski vēža pētījumi), un Dr. Izabella Sordžomatarama (Isabelle Soerjomataram), Starptautiskās Vēža izpētes aģentūras (International Agency for Research on Cancer — IARC) Vēža novērošanas daļas vadītāja vietniece.

Par Eiropas Vēža pacientu koalīciju

Eiropas Vēža pacientu koalīcija (European Cancer Patient Coalition — ECPC) ir vēža pacientu balss Eiropā. Organizācijai ECPC ir vairāk nekā 450 biedru, un tā ir Eiropas lielākā kompleksā vēža pacientu asociācija, kas darbojas visās 28 ES dalībvalstīs, kā arī daudzās citās Eiropas un citu pasaules daļu valstīs. ECPC pārstāv pacientus, kurus skāris jebkurš no visiem vēža paveidiem — sākot ar retākajiem un beidzot ar visbiežāk sastopamajiem.